Hemingway Hırsızı

Shaun Harris’in bu romanı bir ilk kitabın çok ötesinde… Arkadaşlarınıza ve çocuklarınıza anlatacağınız güzel bir hikâye sizi bekliyor. Günümüzden çok uzun bir zaman önce… 1922 yılında Lyon Garı’nda bir hırsızlık olur: Kocasıyla buluşmak için Paris’e gitmeye hazırlanan Hemingway’in karısının taşıdığı ve içi yazarın o güne dek yazdığı her şeyle dolu küçük bir bavul çalınır ve bir daha da ortaya çıkmaz.

Günümüze çok daha yakın bir zamanda… Meksika’da ıssız bir otelde kafasını toplayıp hayatına yön vermeye çalışan genç bir yazar ve oteli yeni satın almış maceracı bir adam, limonlu romlarının eşliğinde sakin sakin takıldıkları bir gece, berbat durumdaki bir sarhoşu iki serserinin elinden kurtarırlar. Bu sarhoş aslında bir hırsızdır ve karanlık işlerden beslenen bir nadir kitap satıcısından Paris Bir Şenliktir’in paha biçilmez bir elyazmasını çalmıştır.

Olaylar birbirini izler, çözüleceğine karışır ve temposu giderek artar. Çünkü bu kitabın sayfalarında tanışacağınız tüm kahramanların önlerinde uzanan serüvenden istekleri ve beklentileri farklıdır. Ama hiç merak etmeyin, kimsenin kimseye güvenmediği Sierra Madreler’in tam ortasında, uyuşturucu kartellerinden eski güneyli beyefendilere kadar herkes bir bir karşınıza çıkıp büyük gösteriye katılır. Her şey edebiyat dünyasının küçük sırlarından birinin daha çözülmesi için.

Kategoriler: ID: 1839
ISBN

978-605-66850-9-5

Sayfa Sayısı

280

Kitap Boyutu / Ağırlık

13 x 19.5 cm / 280 gr.

Basım Bilgisi / Tarihi

1. Basım / Mayıs 2017

Çevirmen

Emrah Saraçoğlu

Kitap Editörü

Çetin Şan

Kitap Tasarım

Mehmet Ulusel

Türü

Roman