Hiç hesapta yoktu. Sadece hayaldi her şey. Ve o hayaller gün yüzüne çıktı. Adı “Paris Yayınları” oldu. Neden Paris? Herkesin merak ettiği soru bu. Gitmediğim, henüz görmediğim bu şehrin beni, bizi çeken yanı neydi? Paris adı ve şehri neden bu kadar büyülüydü?

İstanbul’dan sıkıldığımızdan değil tabii ki. Bu şehir büyüdükçe yaşam ne kadar zor olsa da burada olmaya ve hayata heyecan katmaya devam etmekti niyetimiz. Ve Paris seslendi bana: Bütün heyecanlar, tutkular, düşünceler ve yaşama dair her şey; benimle ilgili değil mi? Şiirler, romanlar, sanat işi her şey. Sonra güzel kafeler, kibar beyler, biraz da küstah ve kibirli…

Fransızlar; kadınlar… İşte bütün bunlar öncü sanatın, yeni nesil yazarların, ustaların, felsefenin, şiirin, hesaba katılmamış bütün bir geleceğin parçası olmaya itti bizi.

Bu ülkeyi yeni yazarlarla tanıştırmak istiyoruz; okumayı bir zevk olarak sunan, insanları bilgilendirmeye çalışmak gibi bir densizliğe düşmeden, entelektüel zevk ve yaşam için bir saat, her gün en az bir öykü ya da belki üç, belki on sayfa diyen kişilerle buluşmak ışığımız olsun. Mutlu olmak, heyecanlarımızı kabul edip bastırmadan daha yaratıcı olacağımızı müjdelemek; konunun çok önemli olduğunu ve o konunun da “yaşam” olduğunu hissettirmek için bizimle keyifli bir yolculuğa çıkın diyoruz.

Lütfen katılın ve takip edin!

Neyi, niçin takip ettiğiniz önemlidir çünkü!

“Paris Yayınları” hayatın tüm coşkusunu, enerjisini, hüznünü ve aklını yansıtmayı hedeflemiştir. “Paris” dünyanın en güzel kadınına, tüm güzelliğine âşık olmanın getireceği karmaşaya kucak açmış bir kahramandır!

 

Genel Yayın Yönetmeni
Muammer Kıranoğlu